Podłogi drewniane Jatoba

Jatoba

diamentowa wiśnia.

Drewno Jatoba, nazywane czasem ?diamentową wiśnią? (diamond cherry), pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Drewno to jest bardzo trwałe, posiada dużą naturalną odporność na niekorzystne wpływy atmosferyczne, rozkład przez grzyby i mikroorganizmy oraz owady - szkodniki drewna. J

atoba ze względu na swe korzystne właściwości wytrzymałościowe oraz dekoracyjny rysunek znajduje szerokie zastosowanie. W rejonie występowania wykorzystywana jest w budownictwie wewnętrznym i zewnętrznym, w konstrukcjach wodnych lub pływających. W postaci elementów litych lub oklein służy do produkcji mebli.

Jatoba jest dobrym materiałem snycerskim i do toczenia. Z tego drewna wykonywane są tak różne przedmioty, jak np.: podkłady kolejowe, skrzynie, rzeźby, uchwyty narzędzi, koła zębate i stopnice w schodach. Ze względu na swoje naturalne cechy, Jatoba z łatwością spełnia stawiane jej wymagania w pomieszczeniach mieszkalnych, a nawet w trudnych warunkach użytkowania - w pomieszczeniach przemysłowych oraz na zewnątrz.